wtorek, 24 czerwca 2014

o co chodzi?

Witajcie, jestem strasznie zła. Znacie powiedzenie `` jak się coś psuje, to wszystko na raz``? Jestem żywym przykładem, że to prawda. Mój laptop od jakiegoś czasu żył sobie swoim życiem. Mianowicie zacinał się i włączał komunikat o uszkodzonym dysku twardym. Do tej pory bagatelizowałam sprawę i teraz żałuję. W tym momencie, fakt włącza się, ale w pewnym momencie przed pokazaniem się pulpitu zacina się i nic się nie da zrobić. Po zresetowaniu taka sama sytuacja. Czy ktoś wie o co może chodzić? Jutro zanoszę go do naprawy, ale może jeszcze da się jakoś uratować pliki?
Jak by tego było mało, buntuje się również mój telefon, który tnie się nawet podczas pisania SMS-ów.
Nie wiem ile potrwa na prawda laptopa a pisząc z tableta normalnego posta nie dam rady dodać (nawet nie wiem czy ten się doda).
W poniedziałek mam 21 urodziny i chciałam dodać specjalnego posta, a teraz wszystko na nic. Muszę również się wstrzymać z recenzjami, które też już miałam zaplanowane.
Aha jeszcze jedno. Czy u was też wyświetla się tylko 1 blog z najnowszym postem? W sensie, w obserwowanych blogach jak chce przejrzeć pojawia mi się tylko jeden. To samo miałam na laptopie, jak i na tablecie mam. Przez to nie mogę czytać na bieżąco waszych blogów.
Pisałam już jaka jestem zła? To się powtarzam.
Mam nadzieję, że ktoś pomoże chociaż z tymi obserwowanymi blogami. ;)
przepraszam za brak spójności i taką chaotyczność, ale piszę jak leci.

10 komentarzy:

 1. Tak, blogger świruje i wyświetla tylko jeden post

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a już myślałam, że to tylko u mnie

   Usuń
 2. Z lapkami nie takie rzeczy się robiło ;) Jeśli jesteś w stanie uruchomić skanowanie dysku to zrób to. Jeśli nie to radzę uruchomić tzw. Windows Live. Można znaleźć czy to XP czy Vistę, albo 7. Wtedy w wirtualnym środowisku można odzyskać pliki (skopiować na jakieś urządzenie np). Można też uruchomić program HDD Regenerator. Możliwe, że uszkodzone są boot sektory i lekko ześwirował. To oczywiście są trudniejsze rozwiązania ;) Najłatwiejszym jest wsadzenie płyty instalacyjnej Windowsa i opcja "napraw" :) Może to nie winda dysku lecz plików i po tym się poprawi. Jednak sugerowałbym "przejechanie" HDD Regeneratorem po dysku.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie tak samo; / Mam nadzieję, że szybko to naprawią. Będę wpadał częściej, obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm... Napisałem komentarz odnośnie laptopa, ale go nie widzę :D Napiszę w skrócie. W serwisie skasują sobie za usługę 50 - 100 zł, a lepiej wydać to na przyjemniejsze rzeczy ;) Musisz uzbroić się w programy Windows Live (bootowalne windowsy) i/lub program HDD Regenerator. Nie stracisz danych, a możesz przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie dodałam go jeszcze poprostu ;) udało mi się całkowicie od początku zresetować chyba czy coś. w każdym razie, śmiga jak po zakupie. trzeba było sie pomęczyć, więc na szczęście nie zdążyłam zanieść do naprawy ;) wszystkie dane niestety pokasowane, trudno. a programy od nowa muszę instalować :(

   Usuń
  2. Później dopiero zauważyłem, że masz moderowanie włączone i dlatego się pierwszy jeszcze nie pojawił ;) Uuuu... czyli format poszedł... Szkoda danych. Ja zawsze odzyskuję wszelkie ważne pliki przez bootowalne Windowsy. Nie jeden komputer już tak uratowałem :) Najczęściej padają komputery przy pisaniu ważnych rzeczy. Musiałem tak ratować swoją pracę magisterką i kolegi pracę inżynierską :D

   Usuń
 5. jak się wali to wszystko na raz , znam to

  OdpowiedzUsuń
 6. obserwujemy?
  macchiatooo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń