wtorek, 1 kwietnia 2014

Coslys Miętowy żel do mycia wrażliwych dziąseł i zębów - Matique - recenzja!

Witam wszystkich ponownie, jak pisałam wcześniej przybywam z recenzją jednego z produktów, które dostałam w ramach współpracy z Matique.



Jednym z produktów jakie dostałam jest Coslys miętowy żel do mycia wrażliwych dziąseł i zębów:


24,99zł / 75ml

Od producenta:
Kompletna formuła dbająca o wrażliwe zęby i dziąsła.
Bolesne, wrażliwe, z tendencją do krwawienia dziąsła... Zęby reagujące na zimno, gorąco, słodkie czy kwaśne...
Unikalna formuła pasty łączy sole mineralne i pierwiastki śladowe, aby załagodzić podrażnienia i stany zapalne i remineralizować szkliwo. Żel został stworzony z myślą o wrażliwych zębach i dziąsłach. Po użyciu pozostawia w ustach świeży aromat mięty.
Żel nie zawiera fluoru oraz syntetycznych barwników, środków zapachowych i konserwujących.


* 99,47% wszystkich składników pochodzenia naturalnego
* 99% składników roślinnych z rolnictwa ekologicznego
* 20% ogółu składników z upraw ekologicznych

Stosowanie
Nanieść na zęby przy pomocy miękkiej szczoteczki, po każdym posiłku. Po umyciu zębów wypłucz usta wodą. Po szczotkowaniu, mozna nanieść na dziąsła i masować, następnie spłukać wodą.

Skład
Aqua, sorbitol, glycerin*, silica, sodium carboxymethylcellulose, decyl glucoside, aroma, sodium benzoate, sodium hydroxyde, limonene, linalool, stevia rebaudiana extract.

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych


Moja opinia:
Mimo próbki, którą dostałam, żel jest dość wydajny, gdyż nie trzeba dużo nanieść na szczoteczkę bo dobrze się pieni. Produkt pachnie jak i smakuje miętą (czyli neutalny posmak i zapach jak każda pasta). Jednak mięta w żelu ma coś specyficznego, co ciężko opisać. Przedewszystkim nie zawiera fluoru co jest na duży plus. Same naturalne składniki. Pozostawia świeży miętowy oddech. Ma przezroczystą konsystencję.


Nie jestem w stanie stwierdzić jak oddziaływuje na krwawiące dziąsła, bo ja tego problemu nie mam. 
Gdyby były bardziej dostępne na rynku, prawdopodobnie bym się skusiła bo cena jest niewielka a na zeby jestem w stanie wydać każde pieniądze.








1 komentarz: